Znakomite przyjęcie filmu „Cicha Noc” na 42.FPFF w Gdyni

Owacyjnie przyjęto na 42.Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych debiut fabularny Piotra Domalewskiego „Cicha Noc”. Na galowy pokaz konkursowy filmu stawiła się w komplecie ekipa twórców, aktorów i producentów i koproducentów, wśród nich m.in. marszałek województwa warmińsko-mazurskiego Gustaw Marek Brzezin i szef Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego Bogumił Osiński.

Produkcja „Cichej Nocy”, w całości realizowana na Warmii, została dofinansowana z WMFF jako jedyny projekt fabularny spośród filmów aplikujących o takie dofinansowanie. Prócz filmu Domalewskiego Fundusz w wyniku rozstrzygniętego konkursu  wesprze produkcję trzech dokumentów.

Wyjątkowo liczną ekipę zaproszono na scenę i zaprezentowano publiczności w liczącej tysiąc miejsc i wypełnionej po brzegi sali Teatru Muzycznego w Gdyni, gdzie odbywają się galowe pokazy konkursowe.

Już w trakcie projekcji raz po raz rozlegały się brawa wywołane dialogami i sytuacją  na ekranie. Prawdziwą jednak owację zgotowała twórcom  publiczność po pokazie. Brawa jeszcze długo nie milkły po napisach końcowych.

Według  zgodnej opinii krytyków i festiwalowej publiczności „Cicha Noc” to film wybitny zasługujący na najwyższe trofeum Festiwalu. Na konferencji prasowej komplementowano reżysera za stworzenie wiarygodnej i przekonywującej dojrzałej opowieści, aktorów (m.in. Dawid Ogrodnik, Arkadiusz Jakubik,Agnieszka Suchora, Tomasz Ziętek, Tomasz Schuchard)  za znakomita grę, a Piotra Sobocińskiego juniora za zdjęcia.

Czy tego samego zdania będzie dziewięcioosobowe jury  pracujące pod przewodnictwem Jerzego Antczaka i komu przypadną Złote Lwy dowiemy się w sobotę, 23 września.

Przypomnijmy, iż w Konkursie Główny Festiwalu o Złote Lwy walczy 17 filmów w tym osiem debiutów.

Ogólnopolska premiera „Cichej Nocy” odbędzie się 24 listopada, prapremierę zaplanowano na kilka dni przed tym terminem w OlsztyniePolityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności