Słuchowisko "Najlepsze Zabawy były pod mostem"

Ta indywidualna i ta zbiorowa. Ta boleśnie żywa, raniąca i ta, która leczy, osładza, łagodzi. Ta, która rzuca nam wyzwanie, która więzi i wstrzymuje w biegu, ale i ta, która nas zmienia i kształtuje. Pamięć.

Program „Nasze Miejsca. Nasze Księgi” realizowaliśmy w ostatnich latach przede wszystkim w Ornecie. Setki godzin spędziliśmy na rozmowach z mieszkańcami. Odkryte wówczas i podarowane nam wspomnienia oddaliśmy artystycznie przetworzone, czy to w wystawie, w spektaklu, czy w słuchowisku. O szczegółach całego programu opowiemy Wam za kilka dni. Dziś prezentujemy jeden z wielu efektów naszych działań.

Słuchowisko „Najlepsze zabawy były pod mostem” to zaproszenie do świata wspólnej pamięci. Stworzyła go dla Was Katarzyna Matwiejczuk przy współpracy aktorów z Olsztyński Teatr Lalek. Spektakl wyreżyserował Andrzej Bartnikowski. Wizualizacje wykreowali pracownicy CEiIK-u: Jola Wiszniewska i Piotr Mąka, a przejmujące obrazy wyszły spod ręki naszej koleżanki Marty Markuszewskiej.

Program „Nasze Miejsca. Nasze Księgi” to autorskie dzieło znanych CEiIK-owskich animatorów: Wioletty Michalskiej, koordynatorki całości i Ryszarda Michalskiego. Nie zrealizowalibyśmy jednak tego zadania, gdyby nie nasi partnerzy: Stowarzyszenie Tratwa, ORNETA - oficjalne konto, Miejski Dom Kultury w Ornecie, Archiwum Państwowe w Olsztynie, a także mnóstwo pasjonatów i przyjaciół, zaangażowanych w poszczególne działania. Program dofinansowało Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a wsparł nasze działania Gustaw Marek Brzezin i Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

A teraz zabieramy Was w podróż po powojennej Ornecie!

 


 

Słuchowisko powstało dzięki programowi "Nasze Miejsca. Nasze Księgi" realizowanemu przez CEiIK w latach 2018-2020.

tekst: Katarzyna Matwiejczuk

reżyseria: Andrzej Bartnikowski

muzyka: Marcin Rumiński

wystąpili aktorzy Olsztyńskiego Teatru Lalek

pomysł podcastu: Marcin Kapłon

 

realizacja podcastu : Jola Wiszniewska i Piotr Mąka

ilustracje: Marta Markuszewska

 


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków Samorządu Województwa Warmińsko - Mazurskiego.

Polityka prywatności © 2019 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Polityka prywatności