Pierwsza umowa

We czwartek, 20 lipca podpisana została pierwsza Umowa Koprodukcyjna z producentem filmu dokumentalnego „PGR – OBRAZY” Andrzejem Sapiją , Prezesem Zarządu Spółki „Kamerovid”, Prodziekanem Wydziału Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej  PWSFTViT w Łodzi.

Autorką scenariusza i reżyserką debiutanckiego obrazu dokumentalnego jest Joanna Warecha, dziennikarka i reportażystka telewizyjna. Obecnie zatrudniona w TVP3 Olsztyn.

Film „PGR – OBRAZY” opowiadający o losach ludzi żyjących w PGR-ach w województwie warmińsko-mazurskim w okresie transformacji ustrojowej przełomu lat 80–ych i 90-ych minionego wieku, jest z czterech produkcji, które otrzymają dofinansowanie z Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego w Olsztynie. Zdjęcia realizowane będą na terenie Warmii i Mazur. Koproducentem jest także Telewizja Polska.

Przypomnimy, że marszałek województwa warmińsko – mazurskiego Gustaw Marek Brzezin przekazał 500 tysięcy PLN na wspieranie produkcji filmowej zwycięskich projektów,  wyłonionych podczas I Konkursu Filmowego przeprowadzonego przez Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy.

Polityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności