Przed premierą kolejna produkcja filmowa dofinansowania przez WMFF.


„PGR-OBRAZY” w reżyserii Joanny Warechy, to kolejny film przyjęty przez Komisję Kolaudacyjną Warmińsko-Mazurskiego Funduszu Filmowego, który dofinansował produkcję.

    Debiutująca w pełnometrażowym dokumencie Joanna Warecha, znana reportażystka telewizyjna, opowiada o losach ludzi żyjących w PGR-ach na terenie województwa warmińsko-mazurskiego w czasach transformacji ustrojowej przełomu lat 80-ych i 90-ych minionego wieku. Niezwykle ważny temat mocno poparty wspomnieniami autorki pochodzącej z tych ziem i prawdziwych ludzi, naturszczyków. Walorem filmu jest właśnie dogłębna wiedza i znajomość problemu. W Polsce było 1666 PGR-ów. Likwidacja ich dotyczyła 500 tysięcy pracowników, wraz z rodzinami była to 2 milionowa grupa polskiego społeczeństwa. Atrakcyjną konstrukcję filmu wzbogacają starannie przemyślane zdjęcia Marcina Sawko.

    Opiekę artystyczną nad filmem sprawował prof. Andrzej Sapija – reżyser filmów dokumentalnych, prodziekan wydziału reżyserii filmowej i telewizyjnej PWSFTViT w Łodzi.    

Zdjęcia: Andrzej Sapija

Polityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności