Ponad dwudziestu artystów z regionu zagrało i zaśpiewało kolędy polskie oraz kolędy z Warmii i Mazur. Jeszcze przed świętami ukaże się płyta z dziesięcioma kolędami oraz czterema opowiastkami bożonarodzeniowymi.

Celem projektu Teatru Nowego w Olsztynie realizowanego we współpracy z Samorządem Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie było zrzeszenie artystów województwa warmińsko-mazurskiego, których pandemia potraktowała dotkliwie. Na płycie znajdą się najbardziej znane kolędy polskie oraz kolędy z regionu Warmii i Mazur. Dodatkiem są cztery opowiastki, w których wspominane są świąteczne tradycje domowe i rodzinne anegdoty.

Pierwsze trzy utwory swoją premierę będą miały w Mikołajki. Za aranżacje muzyczne odpowiada Maria Rumińska. Wśród osób śpiewających znajdą się m.in.: Ania Broda, Łukasz Jędrys, Alicja Kochańska i Marta Andrzejczyk, a to nie koniec plejady regionalnych artystów, bo cztery opowiastki napisali Włodzimierz Kowalewski, Katarzyna Enerlich, Tadeusz Burniewicz oraz Irena Telesz-Burczyk.

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia będzie możliwość odsłuchania oraz pobrania całej płyty w popularnych aplikacjach muzycznych oraz na stronie internetowej Teatru Nowego w Olsztynie (www.teatrnowywolsztynie.pl). Kolędy będą emitowane w rozgłośniach radiowych.


Gratulujemy udanego projektu. Jest nam szczególnie miło wesprzeć to świąteczne przedsięwzięcie.Polityka prywatności © 2019 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Polityka prywatności