„Cicha Noc” na Festiwalu w Gdyni

Debiut fabularny Piotra Domalewskiego „Cicha Noc” zakwalifikowany został do Konkursu Głównego 42. Festiwalu Filmowego w Gdyni (18-23 września). Wraz z 16 innymi filmami ubiegać się będzie o najważniejsze nagrody Festiwalu, którymi są  Złote i Srebrne Lwy przyznawane przez jury. Jego skład organizatorzy przedstawią na początku września.

    „Cicha Noc”  to jeden z czterech filmów i zarazem jedyny obraz fabularny, który otrzymał dofinansowanie Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina w ramach niedawno zakończonego I Konkursu Filmowego na wspieranie produkcji filmowej i przeprowadzonego przez nowo powstały  Warmińsko – Mazurski Fundusz Filmowy w Olsztynie.

    Film opowiada historię rodzinnej wigilii na wsi warmińskiej. Główny bohater, 27 latek Adam (Dawid Ogrodnik) dowiaduje się,  że zostanie ojcem. Ta wiadomość sprawia, że postanawia odmienić swoje życie. Dlatego wraca do rodzinnego domu z Holandii, aby zebrać pieniądze na rozkręcenie własnego interesu za granicą.

    Wszystkie zdjęcia, plenery i wnętrza realizowano na Warmii. Ekipa narzuciła sobie wyjątkowe tempo, materiał zdjęciowy powstał w niecałe 30 dni  (luty - kwiecień tego roku).

    „Byłem na pokazie roboczej kopii filmu – mówi Bogumił Osiński, szef WMFF - i jestem pod ogromnym wrażeniem tego, co zobaczyłem. ”Cicha Noc” to film dojrzały, starannie przemyślany, z zaskakującymi zwrotami akcji, pokazujący że Piotr Domalewski nikogo nie naśladuje, idzie własną drogą. Spośród wielu atutów uwagę zwraca obsada, w jednym z epizodów gra Artur Steranko - aktor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, a także niespokojna kamera Piotra Sobocińskiego juniora. To wszystko bardzo dobrze wróży filmowi. Myślę, że na Gdyni się nie skończy...”

    Autorski film Piotra Domalewskiego powstał w Studiu im. Andrzeja Munka, znanym z produkcji promujących wyjątkowe i wartościowe projekty młodych filmowców, dającym gwarancję właściwej opieki artystycznej i produkcyjnej. Opiekę artystyczną nad „Cichą Nocą „ sprawował Jerzy Kapuściński, dyrektora artystyczny Studia A.Munka , w przeszłości jeden ze współtwórców telewizyjnego cyklu filmowych debiutów  „Pokolenie 2000”.

Do kin film trafi pod koniec listopada.

 
 
 
Polityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności