Od „Noża w wodzie” po „Piratów z Karaibów” – taki muzyczno-filmowy rejs zakończył trzydniowy Arena Festival Film & Music w Ostródzie.


Od „Noża w wodzie” po „Piratów z Karaibów” –  taki muzyczno-filmowy rejs zakończył trzydniowy Arena Festival Film & Music w Ostródzie. Odważny pomysł przeniesienia filharmonii do sal wystawowych  EXPO Mazury ostródzka publiczność nagrodziła owacjami na stojąco.

Zasłużenie. Orkiestra symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej podczas trzech bogatych repertuarowo, różnorodnych koncertów zabrzmiała rewelacyjnie. Industrialne przestrzenie hal targowych zamieniły się  w plenery filmowej wyobraźni. Wielka w tym zasługa  dyrektora naczelnego i artystycznego filharmonii, maestro Piotra Sułkowskiego - pomysłodawcy festiwalu. Jego zapowiedź  spotkania  za rok i podniesieniu atrakcyjności koncertów „o stopień wyżej” przyjęto brawami. Realizacja może wpisać się w samorządową strategię promocji regionu. Potwierdził to marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin, orędownik festiwalu. Publiczności w wieku od lat 3 do 103 przyda się takie muzyczno-filmowe otwarcie wakacji na Warmii i Mazurach.

Związki regionu z filmem są bogate. Przypominały o nich choćby nazwy sektorów na widowni, m.in.: „Róża”, „Siedlisko”, „Papusza”, „Nóż w wodzie”...  Fragmenty tego ostatniego filmu skomentował z humorem odtwórca jednej z głównych ról – Zygmunt Malanowicz, gość specjalny koncertu.

Trzy wieczory, ponad dziesięć godzin wspaniałej muzyki filmowej polskich i światowych kompozytorów  twórcy festiwalu ¬ podzielili na koncerty: „Bajki”, „Seriale”, ”Filmy”.  Prowadziła je ze z kulturą, wyczuciem, przemycając sporą porcję wiedzy filmowej, 

Polityka prywatności © 2017 Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie.
Klauzula o przetwarzaniu danych osobowych
Polityka prywatności